Aj žarnovickej plochej dráhe ostáva len čakať….no stále je na čo

0
340

Celosvetový problém so šírením vírusového ochorenia COVID-19 ovplyvnil život aj na Slovensku. Každý deň prichádzajú ďalšie a ďalšie opatrenia zo strany vlády obmedziť šírenie vírusu, pričom jedným z prvých bolo zrušenie akýchkoľvek športových akcií. Týka sa to prirodzene aj žarnovickej plochej dráhy.

Ako naschvál, práve v tomto období sa počasie natoľko umúdrilo, že aj žarnovická dráha po niekoľkých snahách v predošlých týždňoch zo strany SC Žarnovica, má veľmi blízko k zjazdnosti. Jeden, či dva dni prác a už v túto stredu sa mohli Žarnovicou rozozvučať pre ňu najtypickejšie motory plochodrážnych špeciálov. Namiesto toho pre zamedzenie šírenia sa koronavírusu, musel klub zrušiť už dlhšie plánovanú brigádu – zakladanie nafukovacích mantinelov a ďalšie brigády, ktoré mali za cieľ nielen upraviť dráhu do zjazdného stavu, ale aj vylepšovať okolie dráhy a pohodlie divákov. 

Samozrejme ide iba o šport a dôležitejšie sú veci súvisiace so zdravým, dokonca životom ľudí, no aj plochodrážne oko a plochodrážne srdce môže byť o to viac smutnejšie, že treba čakať….. Nikto nevie dokedy. Minimum dva týždne… No reálnejšie to vyzerá na oveľa viac tých týždňov. Ostáva dúfať, že tak ako sa dočkáme zvládnutia a zamedzenia šírenia sa koronavírusu, dočkáme sa ešte plnohodnotnej plochodrážnej sezóny 2020. Veď tá má mať pre žarnovickú plochú dráhu špeciálnu príchuť v podobe najvýznamnejších pretekov v jej histórii – Grand Prix Challenge. Prípravy, síce trochu obmedzené vzniknutou situáciou, no stále prebiehajú. Zatiaľ sa nerušia ani májové preteky. Dokonca sa stále darí viac a viac zlepšovať štartovnú listinu na Medzinárodné majstrovstvá Slovenska. Je tomu len pár dní, kedy do nej pribudlo v celom svete uznávané meno ukrajinského pretekára s ruskými koreňmi, ktorého gro pretekárskej činnosti je v Poľsku. Alexander Loktajev je typ pretekára, ktorý to dokáže rozbaliť a reálne môže aj on ohroziť Maťa Vaculíka v honbe za tretím slovenským titulom. Dúfame, že aj ich súboj si budeme môcť 10. mája pozrieť na našej dráhe.

Predchádzajúci článokPočasie torpéduje celú snahu na žarnovickej dráhe
Ďalší článokMartin Vaculík trávi čas s rodinou a myslí na fanúšikov
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.