Davidovi Pacalajovi Pardubice vôbec nevyšli

0
394

Včera sa odjazdili všetky tri semifinálové kolá Majstrovstiev sveta juniorov. V Krakówe, Starlsunde a Pardubiciach sa do akcie dostali najlepší juniori z jednotlivých krajín. Z každého kola do finálovej série postúpili štyria najlepší. Slovenská plochá dráha mala v tomto šampionáte jedno želiezko v pardubickom ohni, najmladšieho spomedzi svojich juniorov, Davida Pacalaja.

Najkvalitnejšie obsadené semifinálové kolo videli naši západní susedia. Kandidátov na postupové štyri miesta bolo prinajmenšom dvakrát toľko. Po minuloročnom bojovnom výkone Davida v libereckom semifinále tohto šampionátu, kedy mal postup do finále na dosah, boli nádeje, že aj on prehovorí do súboja o popredné umiestnenie. Avšak človek mieni…

„Zle. Vôbec nič sa mi nedarilo,“ začal krátko po skončení pretekov sypaním si popola na svoju hlavu David. „Stále sme nemohli nájsť správne nastavenie. K tomu som robil ešte aj ja chyby na dráhe a tak to dopadlo. Úplne zle. Bola tam tvrdá dráha, tak sme dali rozetu 52, ukázalo sa, že to bolo úplne zle, že sme mali dať naopak. Potom nám bol poradiť Zdeněk Holub, že máme ísť vyššie. Dali sme o tri zuby nahor a v poslednej jazde som bol druhý. Ale stále som v nej nemal na Chlupáča. Chcelo to nejakú 56-stku. Mrzí ma to. Ale čo už, ideme ďalej,“ zakončil telefonát slovenský reprezentant.

Českých fanúšikov potešil ich talentovaný mladík Jan Kvěch, ktorý vo svojich sedemnástich rokoch dokázal vybojovať postup do svojho prvého svetového finále. Tešíme sa spoločne s našimi susedmi z jeho úspechu a budeme mu držať palce vo finálovej sérii, kde sa k dvanástim kvalifikantom pridajú tri divoké karty na celý seriál a jedna divoká karta organizátora na každé kolo zvlášť.

Výsledky:

1. Jonas Jeppesen, Dánsko 14

2. Robert Lambert, Veľká Británia 13

3. Maksym Drabik, Poľsko 12

4. Jan Kvěch, Česká republika 10

———————————————-

5. Jaimon Lidsey, Austrália 9

6. Artjom Trofimovs, Lotyšsko 9

7. Alexander Woentin, Švédsko 9

8. Lukas Baumann, Nemecko 8

9. Daniel Bewley, Veľká Británia 8

10.. Marko Levišin, Ukrajina 7

11. Petr Chlupáč, Česká republika 6

12. Arslan Fajzulin, Rusko 5

13. Sandro Wassermann, Nemecko 5

14. David Pacalaj, Slovensko 2

15. Jernej Hriberšek, Slovinsko 2

16. Steven Goret, Francúzsko 1

17. Pavel Čermák, Česká republika DNR

18. Jan Macek, Česká republika DNR

David štartoval v Pardubiciach

Predchádzajúci článokZ Británie k nám zamieri veľký talent
Ďalší článokPripravujeme Plochú dráhu detí
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.