Jakub Valkovič naskočil do Extraligy

0
313

V stredu večer odštartovala extraligová súťaž u našich západných susedov v Čechách. V Slanom súperili tímy z Pardubíc, Prahy, Slaného a Interteam, pričom medzi ich zahraničnými posilami nechýbal ani náš pretekár Jakub Valkovič.

Jakub naskočil za Pardubice na poslednú chvíľu. Pôvodne východočeský tím rátal so svojim juniorom Danielom Šilhánom. Ten si však zlomil ruku. Tak oslovili SC Žarnovica, aby pustil na hosťovanie Davida Pacalaja. David ale nemal ešte vyriešené technické trable, ktoré mu znemožnili štartovať aj v 1.lige v Kopřivnici. Nakoniec tak na poslednú chvíľu siahli po Jakubovi Valkovičovi. Jakub začal preteky tretím miestom v juniorskej jazde. Potom však prišlo posledné miesto za mladým Poliakom Blaźykowskím, ktorý tak ukoristil svoj jediný bod večera. Žarnovický junior v pardubických službách si to však vynahradil v ďalšej jazde, kde došiel do cieľa druhý za plecami čerstvého českého šampióna Krčmářa, pred Smetanom a Holubom. V nasledujúcej jazde však opäť nebodoval a vo svojej poslednej – juniorskej jazde došiel do cieľa opäť tretí.

Preteky sprevádzané a naťahované technickými poruchami na štadióne a zariadení, skončili spolu so západom slnka a z víťazstva sa tešili domáci.

Výsledky:

  1. AK Slaný 42 (Jakub Jamróg – PL 15, Eduard Krčmář 14, Zdeněk Simota 10, Jan Macek 3)
  2. AK Markéta Praha 33 (Josef Franc 12, Jan Kvěch 12, Petr Chlupáč 7, Ondřej Smetana 2, Pavel Kuchař NS)
  3. ZP Pardubice 27 (Andžejs Lebedevs – LOT 12, Hynek Štichauer 10, Jakub Valkovič – SK 4, Jaroslav Petrák 1)
  4. SC Interteam 21 (Daniel Klíma 9, Daniel Bewley – GB 7, Zdeněk Holub 4, Mateusz Blaźykowski – PL 1, Filip Hájek 0)
Predchádzajúci článokGorzów privíta svetovú špičku aj s Martinom Vaculíkom
Ďalší článokMáme kompletné štartovné listiny víkendových pretekov
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.