Jakub Valkovič štartoval v poslednom kole MACEC Cupu v Krosne

0
723

V sobotu sa uzavrel seriál pretekov MACEC Cup v poľskom Krosne. Na dráhe budúcoročného extraligového nováčika, ktorého farby v rokoch 2006 a 2007 hájil aj Martin Vaculík, štartoval nakoniec z našich pretekárov iba osamotený Jakub Valkovič.

Po maďarskom Nagyhalász, slovenskej Žarnovici a českých Pardubiciach nasledovalo posledné, štvrté kolo tejto súťaže v poľskom Krosne. Pôvodne mala do Krosna cestovať slovenská dvojica Jakub Valkovič a Adam Čarada, no nakoniec druhý menovaný z technických príčin musel svoju účasť odvolať. Že záver sezóny už nie je veľmi dobrý termín pre takéto preteky a hlavne, keď sa termín posúval na poslednú chvíľu, sa presvedčili organizátori, ktorým zahraničnú konkurenciu tvorili iba dvaja Maďari a po jednom pretekárovi zo Slovenska, Rumunska a Ukrajiny. Z prvej osmičky v priebežnom poradí, neštartoval v Krosne nikto.

Preteky 11 Poliakov a 5 zahraničných pretekárov boli plné pádov. Najväčším prekvapením sa stalo druhé miesto mladučkého, iba 16-ročného Ukrajinca Nazara Parnického. Z víťazstva sa tešil Rybničan Pawel Trześniewski, ktorý nakoniec musel vyhrať ešte dodatkovú jazdu práve so spomínaným Ukrajincom.

„Nie som spokojný, mám sedem bodov,“ začal telefonát tesne po pretekoch Jakub Valkovič. „V prvej jazde som mal smolu. Viedol som tri kolá a potom bola jazda zastavená pre pád. Po opakovanom štarte som bol zase prvý, no v poslednej zákrute mi roztrhlo reťaz a spadol som. Namiesto troch bodov som mal nulu,“ posťažoval sa v telefonáte slovenský pretekár. „Teraz ideme k Staszkovi zaniesť motory. Budem tri predávať. Potom ma čaká ešte 22. októbra 1.liga v Pardubiciach a na konci mesiaca asi preteky v Kršku, ale to ešte neviem, či pôjdem. A ešte by som chcel stihnúť nejaký tréning v Žarnovici,“ prezradil niečo zo svojich plánov Jakub.

Výsledky:

 1. Pawel Trześniewski, Poľsko 13+3
 2. Nazar Parnicky, Ukrajina 13+2
 3. Dawid Rempala, Poľsko 11
 4. Patryk Wojdylo, Poľsko 11
 5. Szymon Bańdur, Poľsko 10
 6. Mateusz Dul, Poľsko 8
 7. Jakub Valkovič, Slovensko 7
 8. Milosz Grygolec, Poľsko 7
 9. Márk Báráni, Maďarsko 7
 10. Mateusz Gzyl, Poľsko 6
 11. Andrei Popa, Rumunsko 6
 12. Kacper Tkocz, Poľsko 6
 13. Lech Chlebowski, Poľsko 6
 14. Richard Fuzesi, Maďarsko 3
 15. Mateusz Pacek, Poľsko 1
 16. Pawel Pikul, Poľsko 0

Celkové poradie MACEC Cup 2022:

 1. Robert Chmiel, Poľsko
 2. Marko Levišin, Ukrajina
 3. Bartosz Szymura, Poľsko
Predchádzajúci článokMartin Vaculík vyrovnal rekord svojho otca Zdena
Ďalší článokV Pardubiciach sme siahali po víťazstve
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.