Kompletné informácie ku Grand Prix Challenge

0
3163

Preteky, na ktoré nedočkavo čaká snáď každý plochodrážny fanúšik na Slovensku sú tu. Už len hodiny nás delia od začiatku Grand Prix Challenge. Podujatie, ktoré podporila Nadácia SPP, Banskobystrický samosprávny kraj a ďalší sponzori, má svoju štartovnú listinu, harmonogram a všetko čo zaujíma fanúšikov.

V sobotu 21. augusta to v Žarnovici vypukne. K tomu, aby sa tak stalo viedla dlhá cesta, ktorej popísanie by vyšlo snáď aj na knihu. Ale neobracajme sa dozadu, poďme vpred. Čo nás čaká?

Štartovná listina

Štartovná listina sa v posledný týždeň pred pretekmi nakoniec musela zmeniť. Došlo k tomu, čo každý dúfal, že nebude. Martin Vaculík po zraneniach, ktoré utrpel pri poslednej Grand Prix v Lubline urobil všetko čo mohol, aby štartoval v Žarnovici. Do poslednej chvíle prosil organizátorov, aby počkali sa jeho nahradením. Cítil sa zo dňa na deň lepšie. No bohužiaľ nakoniec to ešte nebolo na štart v pretekoch. A tak sa štartovná listina posunula. Jan Kvěch z pozície náhradníka vhupol na miesto s číslom 9, Jakub Valkovič na prvého náhradníka a na miesto druhého náhradníka ďalšia plochodrážna hviezda od našich západných susedov Václav Milík. Martin Vaculík však predsa bude na štadióne aj v deň pretekov. Bude robiť spolukomentátora pre RTVS v priamom prenose.

Štartovná listina:

1 Jevgenijs Kostigovs, Lotyšsko

2 Sergej Logačev, Rusko

3 Chris Holder, Austrália

4 Janusz Kolodziej, Poľsko

5 Nikolai Klindt, Dánsko

6 Martin Smolinski, Nemecko

7 Patryk Dudek, Poľsko

8 Adam Ellis, Veľká Británia

9 Jan Kvěch, Česká republika

10 Tobiasz Musielak, Poľsko

11 Robert Lambert, Veľká Británia

12 Rohan Tungate, Austrália

13 Max Fricke, Austrália

14 Andžejs Lebedevs, Lotyšsko

15 Dan Bewley, Veľká Británia

16 Pawel Przedpelski, Poľsko

Náhradníci

17 Jakub Valkovič, Slovensko

18 Václav Milík, Česká republika

Podporili podujatie

Takéto veľké podujatie sa samozrejme neobíde bez podpory zo strany inštitúcií a sponzorov. Generálnym sponzorom je Nadácia SPP. Preteky organizujeme vďaka finančnej podpore Banskobystrického samosprávneho kraja, Regiónu Gron, Krajskej organizácie cestovného ruchu, Slovenskej motocyklovej federácie. Podujatie podporili aj ďalšie firmy: AMI Čerpacia stanica, Drevan – Ján Antošík, Kamenárstvo Bartfay, Michal Bien, Mirrage prevádzka Žiar nad Hronom, Obuv Blichár, Jaroslav Bogdáň – prenájom plošiny, Broart – reklamná agentúra, COOP Jednota, DARO – hotel a kamiónová preprava, DeltaCom Žarnovica, Flower Gifts, Elektor Friebert, FUCHS, General Trucking, Dužina, IMPA Žiar nad Hronom, MAFRI, Mäsiarsky dvor Psiare, Mitas, Neuman Alluminium, Partkettmann Žarnovica, Andrea Tour, Lekáreň v Kocke, Slovenská pošta, SOS Truck, STK Pakavoz Žarnovica, Stavebná firma Šaliga, Šport Pub, Tesco Žiar nad Hronom, Tubapack Žiar nad Hronom, VŠEMVS, Záhradkárstvo INKA, Kovohron Nová Baňa, Steiger, Záhradná terasa Kabina.

Podujatie podporili aj ďalší sponzori zakúpením si sponzorovanej jazdy: Autodielňa DUO ADOS, Autoškola Apollo, Lekáreň Aqua, Esko Restaurant, MAFRI, Schreder technology, SG Security, DP Develoment, Stredná umelecká škola Hodruša Hámre, Stavivá Garaj, R+R, Caravanland, Aquakor, GT Power, Peter Cvanga izolácia striech, Motokros Veľké Uherce, SMF, Amicus Reality

Delegovaní činovníci

Žarnovické preteky síce organizuje Speedway Club Žarnovica pod hlavičkou Slovenskej motocyklovej federácie a Svetovej motocyklovej federácie (FIM), no preteky v konkrétny deň budú pod dohľadom delegovaných činovníkov z FIM. Už v piatok priletí na Slovensko a žarnovickú dráhu si prevezme Phil Morris, ktorý má toto na starosti aj pri všetkých pretekoch Grand Prix. On si bude organizovať úpravu dráhy. V ten istý deň priletí z Veľkej Británie aj Mick Bates, šéf komisie, ktorá ma na starosti licencie dráh. Pod jeho prísnym dohľadom prebehne získanie licencie pre našu plochú dráhu. Na druhý deň bude zase tým hlavným rozhodca z Poľska Piotr Lis a predseda Jury už spomínaný Mick Bates. V ďalších funkciách budú: Ing. Jakub Zliechovec – delegát za SMF, Izak Šantej (Slovinsko) technický komisár a jeho spolupracovníci Ing. Jozef Rolinec a Ing. Peter Radoczi, riaditeľom pretekov bude Krzysztof Cap a enviromentálnym komisárom Ing. Pavol Šinský.

Časový harmonogram

V samotný deň pretekov je časový plán nasledujúci:

8.00 – otvorenie brán štadióna, suvenírov a pokladní pre fanúšikov (smer od Motela)

9.00 – otvorenie pokladne od Jednoty

10.00 – tréning (vstup so vstupenkou na preteky)

13.30 – slávnostný začiatok pretekov nástupom jazdcov pred hlavnú tribúnu

16.00 – predpokladaný koniec pretekov, dekorácia víťazov

Parkovanie

Parkovanie áut fanúšikov je zabezpečené na viacerých miestach. Do 12.00 hod., respektíve do zaplnenia miesta je možné parkovať zadarmo v areáli štadióna. Vstup s autom je možný po zakúpení vstupeniek smerom od Motela. Odchod po pretekoch bude možný z druhej strany od Jednoty. Parkovať bude možné aj na parkoviskách okolo Motela a z druhej strany štadióna popri plote smer od Jednoty.

Vstupné

Vstupenky, ktoré si fanúšikovia kúpili v predpredaji, si budú vymieňať v stánku zvlášť označenom ako Výmena vstupeniek – predpredaj. Ten bude ako prvý pri vstupe na štadión smer od Motela. Inak budú vstupenky k dispozícii v pokladniach a v predaji od 8.00 (od Motela) a od 9.00 (od Jednoty). Vstupeniek je dostatok 😉

Vstupné:

Deti do 10 rokov a bývalí jazdci – 0 eur

Dôchodcovia, ZŤP, študenti od 10 – 18 rokov (ovál a nová tribúna) – 10 eur

Dospelí (voľné sedenie nová tribúna a ovál) – 15 eur

Hlavná tribúna (miestenky bez zliav) – 25 eur

Program/Bulletin – 5 eur

Suveníry

Na tak dôležité a významné preteky aké nás v sobotu čakajú, pripravil SC Žarnovica pre fanúšikov veľa suvenírov, pamiatok. Kúpiť si budú môcť tričká, šiltovky, hrnčeky, energetické nápoje v plechovke s potlačou, úchyty na ŠPZ, DVD zo žarnovických pretekov, magnetky, nálepky a ďalšie veci.

Sprievodná akcia

Spolu s Oddelením kultúry, mládeže a športu pripravil SC Žarnovica aj kultúrnu sprievodnú akciu. Už v piatok od 18.30 hod. bude v parku pre kostolom najprv autogramiáda niektorých pretekárov štartujúcich v sobotu, taktiež tu bude ešte prebiehať predaj vstupeniek a hlavným programom bude vystúpenie miestnych kapiel. Srdečne Vás pozýva aj na tento večer hudby a dobrej nálady.

Opatrenia

V súlade s najnovšou vyhláškou Ministerstva zdravotníctva musia organizátori, ale aj návštevníci podujatia dodržiavať určité opatrenia. Podujatie sa riadi OTP režimom. Je potrebné dodržiavať odstupy, dezinfekciu rúk a rúška. Pri vstupe na podujatie je organizátor kontrolovať prekryté horné dýchacie cesty. Pre návštevníkov budú pripravené aj čestné vyhlásenia, ktoré musia podpísať. Tiež prosím všetkých, aby dodržiavali všetky pokyny organizátora, ktoré budú vyvesené alebo vyhlasované na štadióne.

Predchádzajúci článokŠtartovnú listinu tvoria aj mladí dravci
Ďalší článokŽarnovica privítala svetovú plochodrážnu elitu
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.