Máme kompletnú štartovnú listinu Európskeho pohára

0
386

Včera prišla do Speedway Clubu Žarnovica správa z FIM Europe, ktorá obsahovala už kompletnú štartovnú listinu Európskeho pohára dvojíc do 19 rokov, ktorí uvidia fanúšikovia na našom ovále v sobotu 20. júna. Súboje mladých talentov začínajú úderom 15.00 hod.

Žarnovická plochá dráha bude podobne ako v minulom roku svedkom už druhých významných pretekov v jednej sezóne. Podobne ako vlani aj tentoraz vsadil klub na preteky európskeho významu. To, že Žarnovica dostala pridelený práve úvodný ročník nového juniorského šampionátu, svedčí o ocenení práce SC Žarnovica s mladými talentmi. A práve žarnovickí juniori sa budú môcť ukázať a porovnať svoju úroveň s európskou plochodrážnou špičkou v ich vekovej kategórii. Konkurencia samozrejme vyzerá kvalitne, veď poľská, švédska, či dánska plochodrážna škola sú najkvalitnejšie na svete. K tomu treba pripočítať kvalitu z Čiech Nemecka a Lotyšska a fanúšikovia sa tak majú na čo tešiť.

Za kandidátov víťazstvo Európskeho pohára budú platiť najmä mladí Poliaci. Že ide o doslova mladých Poliakov svedčí fakt, že v prípade Viktora Trofimova hovoríme iba o dvojročnom Poliakovi, keďže tento rodený Ukrajinec získal poľské občianstvo iba pred dvomi rokmi. Je to syn a vnuk slávnych plochodrážnych predkov, ktorý už v Žarnovici štartoval na úplnom začiatku svojej kariéry v rokoch 2015 a 2016. Mladý Trofimov sa v posledných rokoch usadil v Leszne, kde vďaka partnerstvu klubov Leszna a Rawicza, môže štartovať buď v najnižšej, alebo najvyššej poľskej ligovej plochodrážnej súťaži. Druhým do partie je Jakub Miśkowiak, ktorý patrí medzi najväčšie spomedzi najmladších nádejí poľskej plochej dráhy.

Medzi favoritov bude treba zarátať aj mladých Dánov – Madsa Hansena a Jonasa Seifert Salka. Švédi budú stavať najmä na svojho juniorského šampióna Alexandra Woentina, ktorého bude dopĺňať William Bjorling. Nemci sa budú spoliehať najmä na Lukasa Fienhage, ale svoje si bude musieť odpracovať aj Lukas Baumann, či náhradník Oliver-Niels Wessel. Čiernym koňom sa môžu javiť Lotyši, kde sa už Oleg Michailovs, či Artjoms Trofimovs ukázali v dobrom svetle aj v poľskej 1.lige. Ani česká zostava Jan Kvěch a Petr Chupáč nebude určite slabá, veď ide priebežne o druhého a tretieho najlepšieho pretekára MČR juniorov.

Domáci mladíci David Pacalaj, Ján Mihálik a Jakub Valkovič to budú mať síce náročné, no tým, že väčšina ich súperov v Žarnovici ešte neštartovala a že odchovanci SC by mali mať tým pádom výhodu domácej dráhy, sa od nich očakáva minimálne vyrovnaný súboj s kvalitnou konkurenciou. Ostáva dúfať, že každý z nich urobí maximum pre bodový prídel.

Súboje omladiny budú pokračovať aj na druhý deň, kedy budú naši juniori v dvoch dvojiciach bojovať s českými súpermi o medailové pozície v rámci MČR juniorských družstiev.

Štartovná listina:

Lotyšsko

1 Oleg Michailovs

2 Artjoms Trofimovs

Švédsko

3 Alexander Woentin

4 William Bjorling

Poľsko

5 Jakub Miśkowiak

6 Viktor Trofimov

Slovensko

7 David Pacalaj

8 Ján Mihálik

18 Jakub Valkovič

Česká republika

9 Jan Kvěch

10 Petr Chlupáč

Dánsko

11 Jonas Seifert Salk

12 Mads Hansen

Nemecko

13 Lukas Fienhage

14 Lukas Baumann

21 Niels-Oliver Wessel

Predchádzajúci článokSlaný nepriniesol pre náš tím žiadnu zmenu
Ďalší článokV Maďarsku nás ťahal David Pacalaj
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.