Martin Vaculík podpísal zmluvu na žarnovické preteky v sezóne 2019

0
330

Bezkonkurenčne najväčšou hviezdou slovenskej plochej dráhy je Martin Vaculík. Preto je prirodzené, že množstvo fanúšikov sa pravidelne pýta na jeho účasť v žarnovických pretekoch. Vďaka činnosti Speedway Clubu Žarnovica doteraz nebola sezóna, v ktorej by sa nepredstavil na domácej dráhe. Boli roky keď to bolo na každých druhých pretekoch, no bola aj vlaňajšia sezóna, kedy sa kvôli zraneniu predstavil v Žarnovici iba pri augustovej Extralige. Martin pred práve začínajúcou sezónou podpísal zmluvu s SC Žarnovica a my už dnes vieme na akých pretekoch ho fanúšikovia uvidia.

Kľúčová otázka pre mnohých fanúšikov je vyriešená. Ostáva dúfať, že Martinovej účasti v štyroch pretekoch, pre ktoré podpísal zmluvu, nič neurobí škrt cez rozpočet. Vlani to bolo zranenie, v predošlých sezónach to boli občasné kolízie termínov s inými pretekmi, respektíve ich preloženie na termíny, kedy mal Maťo štartovať v Žarnovici. Pred touto sezónou urobilo vedenie SC všetko možné, aby sa žarnovické preteky jazdili v čase, keď bude mať slovenská jednotka voľno.

Hneď na úvod by sa mal predstaviť v Medzinárodných majstrovstvách Slovenska v nedeľu 28. apríla, kedy sa bude snažiť vyriešiť otázku druhého slovenského titulu vo svoj prospech.

Ďalšou by mala byť Extraliga 19. mája, kedy bude hájiť domáce farby proti českej plochodrážnej špičke. 

Aj tretie preteky v poradí, ktorými bude Kvalifikácia do Grand Prix v sobotu 8. júna, by mali byť s účasťou Maťa Vaculíka.

Posledným plánovaným štartom našej hviezdy na žarnovickom ovále v sezóne 2019 by mala byť opäť Extraliga v nedeľu 14. júla.

V štarte počas Pohára priateľstva, či Zlatej prilby mu prekážajú termíny v poľskej Extralige.

Budeme držať palce, aby to tentoraz s Maťom na pretekoch na 100% vyšlo.

Predchádzajúci článokSpeedway Club opäť propagoval plochú dráhu na najväčšej motocyklovej výstave
Ďalší článokVo štvrtok štartuje 1.liga aj s našou účasťou
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.