Praha nás vystriedala na pozícii lídra

0
459

V stredu podvečer pokračovala plochodrážna Extraliga svojim predposledným kolom v Slanom. O pozíciu lídra tu prišiel náš tím, ktorý bez svojich opôr síce statočne odolával snahe súperov odsunúť ho na štvrté miesto, no nakoniec podľahol. Z víťazstva sa tešila Praha, ktorá sa zároveň posunula na pozíciu lídra tabuľky.

Náš tím mal síce pred pretekmi v rukách vedenie v extraligovej tabuľke, no po citeľnom oslabení, nedokázal uhájiť svoju pozíciu. Prvou stratou a najväčšou, bola neúčasť Martina Vaculíka, ktorý podľa predsezónnej dohody nemal v Slanom štartovať, potom to však zmenil a prisľúbil štart, aby nakoniec predsa len cúvol, keďže sa chce naplno pripravovať na piatkový tréning a sobotnú Grand Prix v dánskom Vojense. Druhou ranou, trochu očakávanou, bolo stiahnutie donedávna v extraligovej Prahe nechceného Zdeňka Holuba, ktorý mal pôvodne za náš tím štartovať celú sezónu. Keďže sa zo slabo bodujúceho pretekára stal líder, Praha ho stiahla k sebe a do nášho tímu posunula Michala Škurlu, ktorému to naopak od začiatku sezóny v Extralige vôbec nešlo. Vidiac túto bezvýchodiskovú situáciu sa rozhodol manažér nášho tímu Ján Daniel spoločne s Vladimírom Vopatom, dať príležitosť iba domácim pretekárom. Keďže dohoda znela na troch pražských pretekárov doplnených o dvoch Slovákov, výber bol jasný. Tiež sa klub nechcel zachovať podobne ako to bolo urobené voči nemu, a podľa predsezónnej dohody nechal Slanému vo výpožičke Jakuba Valkoviča. Ján Daniel preto bral zo Žarnovice Davida Pacalaja a Michala Tomku.

V Slanom sa rozhoreli od začiatku bitky na dvoch frontoch. O prvé miesto súperili domáci s Prahou a o tretie Pardubice a náš tím. Od polovice pretekov sa to však začalo lámať a vedenie už z rúk nepustila Praha, kým tretie miesto už nadobro obsadili Pardubice. Náš tím nastúpil aj do pretekov opäť oslabený. „Michal padol v druhej zákrute pri tréningu. Natiahlo ho a pustil motorku. Pritom sa doudieral a sťažoval sa na narazené obe nohy. Preteky strávil v depe a nenastúpil do nich,“ objasnil situáciu okolo neúčasti Michala Tomku v extraligových pretekoch Ján Daniel. Aj napriek všetkému fanúšikovia videli na dráhe pekné súboje a nechýbali ani pády, pričom našťastie ani jeden neskončil zranením. 

Výsledky:

  1. AK Markéta Praha 44 (Zdeněk Holub 13, Petr Chlupáč 9, Jan Kvěch 9, Ondřej Smetana 7, Josef Franc 6)
  2. AK 3ton Slaný 31 (Jakub Jamróg 13, Eduard Krčmář 13, Zdeněk Simota 9, Jakub Valkovič 3)
  3. AMK ZP Pardubice 25 (Václav Milík 17, Patrik Mikel 5, Martin Gavenda 3, Jaroslav Petrák 0, Jan Macek 0)
  4. SC Žarnovica Interteam 17 (Michal Škurla 7, David Pacalaj 4, Daniel Klíma 4, Filip Hájek 2, Michal Tomka NS)
Predchádzajúci článokŽarnovica videla tesné víťazstvo Ukrajincov
Ďalší článokNa záver sezóny uvidíme v Žarnovici súboje o majstrovský titul
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.