Prvé preteky sezóny pripravuje SC Žarnovica už o mesiac

0
589

Mimoriadne neskorý začiatok plochodrážnej sezóny v Žarnovici sa blíži k svojmu ostrému štartu. Už o mesiac čaká pre fanúšikov hneď dvojica pretekov. V sobotu 3. júla to bude medzinárodná tímová súťaž Pohár priateľstva a na druhý deň v nedeľu 4. júla Medzinárodné majstrovstvá Slovenska spojené s 21. ročníkom Memoriálu Ladislava Eliáša.

Nedočkavosť fanúšikov, ale aj organizátorov je namieste. Veď čakať na prvé preteky sezóny, ktoré majú byť až v júli je za posledné viac ako desaťročie nezvyčajné. Výnimkou je minulá a táto sezóna. O to viac sa však všetci môžu tešiť na spomínaný víkend. Preteky privedú na štart zaujímavú konkurenciu pretekárov z rôznych krajín. Počas Pohára priateľstva by mali medzi sebou súperiť štyri tímy. Česká Praha je vždy garantom kvality, veď práve to je klub špičkových pretekárov našich západných susedov, ako Josefa Franca, Jana Kvěcha, Petra Chlupáča, Daniela Klímu a ďalších. Určite sa väčšina z nich v Žarnovici predstaví. Slovinské Krško prešlo niekoľkými jazdeckými zmenami, no stále má kvalitných pretekárov, čo sa potvrdilo počas víkendových pretekov v Maďarsku, kde im patrili tri miesta v najlepšej pätici. Nemecký Diedenbergen je zatiaľ neznámou, nakoľko v Nemecku sú tak ako vlani, opäť o niečo prísnejšie epidemiologické opatrenia, než u nás. No veríme, že všetko dobre dopadne a tak ako to garantujú predstavitelia klubu, v Žarnovici uvidíme mladých dravých Nemcov. Domáci tím Žarnovice je samozrejmosťou. Bude vystužený českým pretekárom Ondřejom Smetanom, ktorému cez víkend patrilo štvrté miesto v Debrecene.

Na druhý deň privíta žarnovická plochá dráha až 25 účastníkov Medzinárodných majstrovstiev Slovenska, ktoré sú súčasťou seriálu pretekov spoločných majstrovstiev Maďarska, Slovinska a Slovenska. Diváci sa môžu tešiť na jazdy v päticiach s vyvrcholením finálovou jazdou. Poradie v základnej časti bude už tradične poradím v Memoriáli Ladislava Eliáša, ktorý si pripíše už svoj 21. ročník. Lákadlom pre fanúšikov bude určite štart domáceho esa Martina Vaculíka, ktorý to potvrdil ako prvý pretekár. Pretekov sa okrem Maďarov, Slovincov a domácich pretekárov zúčastnia aj českí, nemeckí a ďalší reprezentanti. Záujem o štart prejavil aj ďalší účastník Grand Prix 2021, v Žarnovici obľúbený Dán Anders Thomsen. Jeho štart a štart ďalších kvalitných pretekárov je však ešte v jednaní. Záujem je určite postaviť Maťovi Vaculíkovi niekoľko rovnocenných súperov, aby si na svoje prišli aj tí náročnejší fanúšikovia. 

Ďalšou informáciou, na ktorú sa fanúšikovia často pýtajú je vstupné. To ešte v tejto situácii nie sme schopní garantovať, akým spôsobom a koľko fanúšikov bude môcť byť na podujatí. Preto sa predpredaj vstupeniek neplánuje skôr ako dva týždne pred pretekmi. Informácia o tom sa objaví na našej stránke v predstihu.

Predchádzajúci článokV Maďarsku hrali prím Slovinci
Ďalší článokO prvý reprezentačný štart sa postará Ján Mihálik
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.