Skvelý úspech našej dvojice v Maďarsku

0
300

Dnes odštartoval maďarský šampionát svojim prvým kolom v Debrecene. Do celého šampionátu sa prihlásila dvojica našich pretekárov Patrik Búri a David Pacalaj. Obaja sa dnes predstavili v Debrecene a zaznamenali úspešné vystúpenie.

Odjazdiť ešte jedny preteky pred Medzinárodnými majstrovstvami Slovenska v relatívne blízkom Debrecene využila dvojica našich pretekárov. Pre oboch nezačali preteky najlepšie, keď Patrik jazdu pre poruchu nedokončil a David došiel do cieľa pre jediný bod. Potom to už bolo podstatne lepšie. Patrik druhú svoju jazdu došiel do cieľa na druhom mieste, v tretej bol tretí a poslednú jazdu základného rozpisu vyhral. David dve jazdy došiel na druhom mieste a v jednej si zopakoval jednobodový prídel. Obaja mali na svojom konte šesť bodov, čo im zaručovalo pri rozpise pre 12 pretekárov, semifinálový štart. Až za nimi skončil oveľa skúsenejší Ukrajinec Stanislav Mielničuk.

„V semifinále som odštartoval prvý,“ začal rozprávanie David pár minút po skončení pretekov. „Potom ma však predbehli a aj Paťo, ktorý z druhého miesta postúpil do finále. Tam skončil tretí. Ja som tiež spokojný so svojim umiestnením. Mal som síce jeden pád, keď predo mnou pretočilo Magosiho, no nič sa nestalo. Ešte na začiatku pretekov sa do mňa zahákol nejaký mladý Maďar, ale padol iba on. Darilo sa mi a už sa teším na zajtra do Žarnovice,“ ukončil zatiaľ najmladší slovenský plochodrážnik.

Z prvého semifinále nakoniec postúpil z prvého miesta Norbert Magosi a z druhého Patrik Búri. V druhom semifinále zviedli maďarsko-ukrajinský súboj, ktorý vyhrali Maďari József Tabaka pred Rolandom Benkom. Vo finále si najlepšie počínal Magosi, ktorý vyhral pred Tabakom a na treťom mieste došiel do cieľa Patrik.

Výsledky:

1. Norbert Magosi, Maďarsko

2. József Tabaka, Maďarsko

3. Patrik Búri, Slovensko

4. Roland Benko, Maďarsko

5. Andrij Kobrin, Ukrajina

6. David Pacalaj, Slovensko


7. Vitalij Lysak, Ukrajina

8. Roland Kovács, Maďarsko

9. Stanislav Mielničuk, Ukrajina

10. Milen Manev, Bulharsko

11. Denis Fazekas, Maďarsko

12. András Moldvai, Maďarsko

13. Elvis Augucevič, Lotyšsko

Stupne víťazov. Foto Sergej Golovnya

Predchádzajúci článokDráha a súperi v Kršku našich poriadne preverili
Ďalší článokInformácie k Medzinárodným majstrovstvám Slovenska
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.