Už o dva týždne prvé preteky sezóny v Žarnovici

0
1462

Žarnovická plochá dráha síce ožila tréningovým ruchom už na začiatku marca a odvtedy sa na nej pravidelne preháňajú plochodrážne stroje, no v závodnom tempe sa tak prvýkrát v sezóne stane v nedeľu 29. mája. Na fanúšikov čakajú zaujímavé preteky MACEC Cupu.

Preteky, ktoré Speedway Club Žarnovica organizuje ako generálku pred majstrovstvami sveta – Kvalifikáciou do Grand Prix 11. júna, však nebudú „len také“. V prvom kole MACEC Cupu, ktoré sa odjazdilo 24. apríla v maďarskom Nagyhalász, videli diváci zaujímavé preteky, kde štartovali výkonnostne vyrovnaní jazdci. Množstvo súbojov, predbehnutí, ale aj pár dramatických okamihov, to je to pravé orechové, čo každý fanúšik rád vidí. Veríme, že toho budú svedkami všetci, ktorí si v nedeľu 29. mája nájdu cestu na žarnovický štadión.

Štartovná listina na preteky sa pomaly začína tvoriť. Každá federácia má určený počet miest, ktoré môže naplniť. Ide o pretekárov z Poľska, Maďarska, Bulharska, Rumunska, Českej republiky a Slovenska. Dnes poznáme nasadenie domácich pretekárov a v najbližších dňoch by už mali prichádzať prihlášky ich súperov. Domáce farby bude hájiť dvojica Jakub Valkovič a Patrik Búri. Najmä v prípade prvého menovaného pôjde o jedného z favoritov pretekov, veď sezónu rozbehol štartmi v Poľsku, kde v U24 Extralige patrí medzi opory tímu z Lublinu. V prípade druhého menovaného pôjde o prvé preteky pred domácim publikom od roku 2018. V štartovnej listine by sa mal ukázať aj Rastislav Cíferský. Keďže naša federácia má dve miesta, jeho štart je zatiaľ otázny. Prvým náhradníkom by mal byť potom debutant Juraj Šuška.

Preteky sa začínajú už tradične o 15.00 hod. nástupom. Fanúšikovia sa môžu tešiť na klasickú porciu 20 jázd, kde bude všetkých 16 pretekárov štartovať vo štvoriciach a v piatich sériách. V prípade bodových rovností na prvých troch miestach sa pôjdu aj dodatkové jazdy. Vstupné na preteky bude v predaji len v deň pretekov.

Predchádzajúci článokJakub Valkovič potiahol Lublin k remíze
Ďalší článokPlochodrážne novinky sa opäť vracajú
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.