V Prahe si náš tím vyšiel ešte o stupeň vyššie

0
483

Včera večer pokračovala 1.liga svojim druhým kolom v Prahe na Markéte. Úderom 18. hodiny sa rozhoreli súboje medzi päticou tímov. Speedway Club Žarnovica opäť nezostúpil zo stupňov víťazov, dokonca si to namieril o jeden stupienok vyššie.

Uplynulú sezónu ukončila Žarnovica víťazstvom v poslednom kole 1.ligy na domácej dráhe. Tohtoročnú súťaž začala tretím miestom v Kopřivnici, ku ktorému tentoraz pridala druhú priečku v Prahe. Ani v jednom prípade to však nemala ľahké, pričom sa rozhodovalo prakticky do poslednej jazdy, v prípade Prahy aj po poslednej jazde. Ale poďme pekne po poriadku a podľa rozprávania Ľuboša Šmondrka, ktorý je v 1.lige akýmsi spolumanažérom Mariánovi Šebianovi. „Prvú jazdu sme suverénne vyhrali s Pardubicami. V druhej jazde remíza s Kopřivnicou. Neodfrkli chalani na Štichauera. Ondro Smetana po dlhšej pauze zatiaľ príjemne prekvapuje. Škoda, že sme v ďalšej jazde neodštartovali na Nicka Škorju. Hneď po nájazde do prvej zákruty bolo vymaľované 3: 3 s Krškom. V ďalšej jazde sme porazili Pardubice. Jakub bol prvý, druhý Petrák a tretí Ondro, Eda Krčmář posledný nedokončil. Veľké prekvapenie na jeho účet. Jakub ho po štarte vyviezol von a mal zásluhu na jeho poslednom mieste. Eda to po dvoch kolách zabalil. Ondra potom celé štyri kolá visel na blatníku Jardy Petráka, no starý lišiak, večný junior Jarda išiel ideálnu stopu a Ondru na druhé miesto nepustil. Potom sme remizovali s Kopřivnicou a boli sme už druhý so štvorbodovým náskokom pred Krškom, ktorý mal ale jednu jazdu k dobru. S Krškom sme opäť remízovali, keď Škorja fanaticky odštartoval. V poslednej jazde Krško remizovalo s Kopřivnicou a my sme prehrali s Prahou. No potom sme podali protest, lebo Honza Kvěch išiel s nesprávnym číslom na veste. Zobrali mu preto body. Prahe to ale neuškodilo a my sme skončili druhí pred Krškom,“ zosumarizoval všetko Ľuboš.

V priebežnom poradí to znamená, že prvé štyri miesta patria zhodne sedembodovým tímom – Praha, Krško, Kopřivnice a Žarnovica. Iba Pardubice odstávajú s dvomi bodmi na piatom mieste.

Zaujímavosťou bol návrat Slovinca Žigu Radkoviča na ovály po niekoľkoročnej prestávke. Žiga je zároveň aj trénerom v Kršku.

Výsledky:

  1. AK Markéta Praha 31 (Daniel Klíma 10, Jan Kvěch 9, Petr Chupáč 8, Jaroslav Vaníček 4)
  2. SC Žarnovica 25 (Jakub Valkovič 11, Ondřej Smetana 10, Bruno Belan 3, Rastislav Cíferský 1)
  3. AMD Krško 24 (Nick Škorja 17, Miran Praznik 6, Žiga Radkovič 1)
  4. PD Walbo Kopřivnice 21 (Hynek Štichauer 12, Martin Málek 9, Radek Bambuch 0)
  5. AMK ZP Pardubice 19 (Eduard Krčmář 10, Jaroslav Petrák 5, Matouš Kameník 2, Jan Hlačina 2)
V Žarnovických farbách zľava: Ľuboš Šmondrk, Jakub Valkovič, Bruno Belan, Rastislav Cíferský, Ondřej Smetana, Marián Šebian
Predchádzajúci článokVýsledky našich pretekárov nielen z Poľska
Ďalší článokJakub Valkovič sa vrátil do zostavy, no Lublin nebodoval
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.