V sobotu štartujú naši plochodrážnici v Kršku

0
302

Vďaka tradične dobrým vzťahom medzi SC Žarnovica a organizátormi plochej dráhy v Kršku, zasahujú naši pretekári pravidelne do slovinského šampionátu jednotlivcov. Inak tomu nebude ani tento rok, keď už v sobotnom úvodnom kole Majstrovstiev Slovinska jednotlivcov v Kršku, bude štartovať hneď štvorica žarnovických pretekárov.

Michal Tomka, Jakub Valkovič, Ján Mihálik a David Pacalaj budú v sobotu štartovať v úvodnom kole slovinského šampionátu. Preteky sa začínajú o 15.00 hodine. Pri pohľade do štartovnej listiny možno vidieť niekoľko nových mien slovinskej plochej dráhy, či navrátilca Dalibora Bota. Za suveréna možno považovať multišampióna Mateja Žagara, ktorému sa budú snažiť sekundovať Matic Ivačič a Nick Škorja. Aj našich plochodrážnici nie sú bez šancí na dobré umiestnenie. V štartovnej listine je aj Patrik Mikel, ktorý však figuruje aj v štartovke na preteky v Prahe v ten istý deň.

Držíme palce našim plochodrážnikom.

Slovinsko: Matej Žagar, Denis Štojs, Matic Ivačič, Nick Škorja, Dario Vugrinec, Dalibor Bot, Anže Grmek, Jernej Hriberšek,

Slovensko: Michal Tomka, Ján Mihálik, Jakub Valkovič, David Pacalaj

Poľsko: Marcel Kajzer, Marek Lutowicz

Česká republika: Patrik Mikel

Taliansko: Nicolas Vicentin

Vlani v Kršku odštartovali sezónu Patrik Búri, Jakub Valkovič a David Pacalaj

Predchádzajúci článokUž o necelý mesiac odštartuje žarnovická plochodrážna sezóna naplno
Ďalší článokNa juniorských stupňoch víťazov v Kršku sme mali väčšinu
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.