Vstupenky na augustové žarnovické preteky už v predaji

0
357

Sezóna 2020 sa do histórie plochej dráhy zapíše ako netypická. Po dlhom čakaní sa síce rozbehla, no v skrátenej verzii. Speedway Club Žarnovica však aj napriek panujúcej situácii nehodil flintu do žita a na nedeľu 16. augusta pripravuje svoje tretie preteky tejto sezóny a nie hocijaké. Do Žarnovice si to zamieri európska plochodrážna juniorská špička.

Kto videl vlaňajšie žarnovické finále Európskeho pohára do 19 rokov, určite chápe, prečo oň požiadal SC Žarnovica aj pre tento rok. Mladí draví plochodrážnici, ktorí sa snažia preraziť v tejto motocyklovej disciplíne, dokážu vybojovať nádherné súboje, pri ktorých to neraz iskrí. Možno si práve spomenúť na vlaňajšiu dodatkovú jazdu o celkové víťazstvo medzi českým Janom Kvěchom a Rusom Jevgenijom Sajdulinom.

Európsky pohár je zároveň najvýznamnejším podujatím tohtoročnej sezóny v Žarnovici a tiež jediným augustovým podujatím. Žarnovickému finále bude predchádzať semifinále v piatok 14. augusta v Pardubiciach. Tam by sa mali predstaviť pretekári z 15 nasadených krajín a len najlepšia šestnástka postúpi do Žarnovice. 

Preteky v nedeľu 16. augusta začínajú o 15.00 hod. Vstupenky, ktorých počet je stále limitovaný, je možné zakúpiť si už teraz v predpredaji na potáli TICKETPORTAL.

Vstupné je nasledovné:

  • Tribúna na štarte – 10 eur (bez zliav)
  • Veľká tribúna a ovál – 7 eur (dospelí)
  • Veľká tribúna a ovál – 5 eur (dôchodcovia, deti a študenti do 18 rokov)
  • Veľká tribúna a ovál – bezplatne (deti do 10 rokov, ZŤP a bývalí pretekári)
Predchádzajúci článokRasťo Cíferský vyhral Memoriál Michala Matulu
Ďalší článokV Žarnovici sa predstavia pretekári z Dánska, Veľkej Británie, Poľska a ďalších krajín
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.