Vyhrali sme Extraligu v Slanom!!!

0
597

Dnes pokračovala plochodrážna Extraliga svojim piatym kolom. Náš tím viedol Martin Vaculík, ktorý dokázal opäť zabrať v správnu chvíľu a dotiahnuť preteky do víťazného konca. Z piatich kôl tak na našom konte svietia tri víťazstvá, čo je stále sa zvyšujúci historický rekord žarnovickej plochej dráhy. Je to neskutočné, ale to o čom hádam ani nikto nesníval sa pomaly blíži…

Na extraligové kolo v Slanom musel manažér Ján Daniel siahnuť na Jakuba Valkoviča vypožičaného dovtedy v Slanom. Po zranení Michala Tomku, Davida Pacalaja a dovolenke Jána Mihálika nemal veľa možností, aby pokryl pozíciu juniora. Po nepresvedčivom výkone Adriana Galu v Pardubiciach aj keby ho nečakal dnes štart v ruskej lige, asi by sa v našom tíme aj tak nepredstavil, prišla ponuka od Vladimíra Vopata na Poliaka Adriana Cyfera. Čerstvý finalista majstrovstiev Poľska seniorov síce nepriniesol do tímu dvojciferný zápis, no aj jeho deväť bodov pomohlo nakloniť misku váh na našu stranu. Platným členom tímu bol aj tentoraz Zdeněk Holub a rozhodujúcim faktorom samozrejme Martin Vaculík. 

Neskutočné veci sa však diali už v prvej jazde. Zdeněk Holub, ktorý sa nezmestil do tohtoročnej zostavy Prahy pre Extraligu, nielen že porazil pražského Ondřeja Smetanu, ale aj poľské hviezdy Jakuba Jamróga a Grzegorza Walaseka. Aj v ďalšom priebehu jázd prinášal dôležité body. Podobne to bolo s Adrianom Cyferom. Martin Vaculík to už bola overená taktika a jeho stroj na víťazné trojky sa síce nepokazil, no v devätnástej jazde na neho vôbec ako prvý súper v tejto extraligovej sezóne vyzrel 17-ročný mladík vo farbách Prahy Jan Kvěch. Po jednom bode do tímového zisku prispeli aj Jakub Valkovič a Filip Hájek. V prípade Jakuba však mohlo ísť o ďalšiu senzáciu, keď náš junior dokázal v deviatej jazde s náskokom vodiť za sebou Václava Milíka. Pozíciu síce neudržal, no prehrať s takýmto jazdcom určite nie je hanba.

Po dvadsiatich jazdách však bolo isté len poradie na treťom a štvrtom mieste. Poriadne vyrovnané preteky, v ktorých náš tím síce väčšinou viedol, ale maximálne o jeden, či dva body, sa dočkali vyvrcholenia poriadnou bitkou o prvé miesto. Dodatkovú jazdu tesne vyhral Martin Vaculík pred slánskym Poliakom Jakubom Jamrógom a víťazstvo tak opäť putuje do Žarnovice.

Vedúca pozícia nášho tímu v tabuľke, tak môže byť najlepšou pozvánkou na žarnovickú Extraligu v nedeľu 14. júla.

Výsledky:

SC Žarnovica – Interteam 33+3 (Martin Vaculík 14+3, Adrian Cyfer 9, Zdeněk Holub 8, Jakub Valkovič 1, Filip Hájek 1)

AK 3ton Slaný 33+2 (Eduard Krčmář 13, Jakub Jamróg 11+2, Zdeněk Simota 9, Milan Dobiáš 0)

AK Markéta Praha 30 (Josef Franc 9, Jan Kvěch 8, Ondřej Smetana 6, Petr Chlupáč 6, Michal Škurla 1)

AMK ZP Pardubice 26 (Václav Milík 11, Grzegorz Walasek 7, Patrik Mikel 4, Hynek Štichauer 4, Martin Gavenda NS)

Tabuľka:

  1. SC Žarnovica – Interteam 15 (159)
  2. AK 3ton Slaný 14 (156)
  3. AK Markéta Praha 12 (154)
  4. AMK ZP Pardubice 9 (148)
Foto: Pavel Fišer

Predchádzajúci článokDavid Pacalaj sa pozerá dopredu optimisticky
Ďalší článokV Európskom pohári dvojíc nám patrí šiesta priečka
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.