Žarnovickí pretekári dostali parádny vianočný darček

0
291

Uplynulá sezóna priniesla množstvo udalostí a pretekov na plochej dráhe nielen v Žarnovici, ale aj na iných štadiónoch, kde štartovali žarnovickí plochodrážnici. Počas jej trvania sa ukázali aj niektoré nedostatky, ktoré limitovali žarnovických a zároveň slovenských reprezentantov v dosahovaní lepších výkonov. Speedway Club Žarnovica, ktorý v starostlivosti o talentovanú mládež ostáva v rámci celej SMF medzi ostatnými klubmi takmer osamotený, po každej sezóne hľadá spôsoby ako zlepšiť situáciu pre svojich plochodrážnikov. A práve vianočný darček, ktorý dnes kúpil, by mal eliminovať jeden z vážnych nedostatkov, s ktorými sa naša reprezentácia musela minulú sezónu popasovať.

Vytvárať čo najlepšie podmienky pre plochodrážnikov v súčasnej dobe je niečo ako fantasy. No aj vďaka podpore fanúšikov, sponzorov, mesta Žarnovica a SMF a tiež obetavosti členov SC, ktorí všetci vykonávajú svoju prácu pre plochú dráhu bez nároku na odmenu, sa to ako tak darí.

Sezóna 2018 ukázala jeden veľký limit pre mladých pretekárov zo Žarnovice a to bola doprava na preteky. Ukázalo sa to aj pri obsadení dvoch miest ME jednotlivcov v ďalekom ruskom Balakove, či pri ceste na MACEC Cup do Rumunska (tu napríklad Ing. Jakub Zliechovec na vlastnom osobnom aute priviezol na preteky nielen pretekára Jána Mihálika, ale v kufri aj jeho rozobratú motorku), alebo pri Pohári priateľstva v ukrajinskom Rivne. Takmer všetci pretekári SC absolvujú desiatky tisíc kilometrov počas jednej sezóny na autách, ktoré už majú toho hodne odkrúteného a preto sa riešila účasť niektorých reprezentantov na vyššie spomínaných pretekoch vlastne ich neúčasťou. To bude od sezóny 2019 minulosťou.

Dnes vycestoval podpredseda klubu Ing. Jakub Zliechovec spoločne s Patrikom Búrim do ďalekého Gorzówa, aby tu kúpil klubové auto VW LT 35, 2,5 TDi. Auto ako vyrobené pre plochodrážnikov, bolo majetkom gorzówskeho juniora, ktorý však končí kariéru po tom, čo mu doktori zistili srdcovú chorobu. Auto prispôsobené na prevoz štyroch motoriek a šiestich ľudí s prispôsobenými tromi lôžkami sa zdá byť najlepšou alternatívou pre našich jazdcov, ktorí na jesennej schôdzi o ligovej účasti deklarovali chuť cestovať na tieto preteky spoločne, čím by sa šetrili náklady, utužovala kolegialita a partia a zároveň odbremeňovali ich vlastné autá a otcovia, či mechanici, ktorí musia nielen pracovať pred a počas pretekov v depe, ale aj šoférovať stovky kilometrov. Zároveň bude auto slúžiť aj pre slovenskú reprezentáciu a to paradoxne aj napriek tomu, že bolo kúpené z klubových zdrojov a nie štátnej podpory. Chalani, tak budú mať veľkú pomoc, podobne ako to majú mladíci z Prahy, ktorá má síce novšiu verziu tohto druhu, ale je to profesionálny klub podporovaný priamo štátom, cez ministerstvo vnútra.

Predchádzajúci článokPatrik Búri v sezóne 2018
Ďalší článokVianočné prianie od Speedway Clubu Žarnovica
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.