Žarnovický štadión mení vzhľad

0
660

Za dlhé obdobie existencie plochej dráhy v Žarnovici sa vzhľad štadióna menil niekoľkokrát. Od jej pionierskych rokov, kedy sa väčšina zariadení a aj tribúna v priestore štartu, budovali z dreva, až dodnes, kedy má Žarnovica jeden z najkrajších štadiónov v plochodrážnom svete. Nič však netrvá večne a aj materiál, či zariadenia sa postupne opotrebúvajú, či podliehajú zubu času. V posledných rokoch však ruka v ruke s oživením plochodrážneho diania, ktoré má na svedomí Speedway Club Žarnovica ide aj zveľaďovanie štadióna zo strany mesta Žarnovica ako jeho vlastníka.

Už v jarných mesiacoch prebehla rozsiahla rekonštrukcia hlavnej tribúny v priestore štartu a cieľa. To už bola v pláne aj rekonštrukcia druhej – veľkej tribúny oproti. Vďaka dotácii z Ministerstva financií, mohlo mesto Žarnovica spustiť súťaž na dodávateľa stavebných prác. Tým sa stala firma Rekostav zo Žarnovice, ktorá už predtým vykonávala rôzne práce na štadióne, napríklad aj odvodnenie dráhy, ktoré dodnes funguje na 100%. Práce na spomínanej tribúne začali už uplynulý mesiac. Tribúna po opieskovaní dostane nový náter, upravia sa vstupy, vymenia schodiská, pribudnú zábradlia a všetky bezpečnostné prvky podľa najnovších predpisov. Nebude chýbať bezbariérový vstup. Opravená bude aj strecha a vymenené miesta na sedenie, ktoré nahradia plastové dosky. Taktiež dôjde aj k lepšiemu zabezpečeniu statiky stavby. 

V súčasnosti je už časť spomínaných prác urobená, ako možno vidieť na priložených fotografiách. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na novú sezónu na vynovených tribúnach. A to ešte nie je všetko….ale o tom trochu neskôr.

Predchádzajúci článokSúhrn sezóny 2020 v podaní Speedway Clubu Žarnovica
Ďalší článokMartin Vaculík odchádza zo Zelonej Góry
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.